محصولات

آشنایی با انواع ماهی آبشور و تغذیه آنها

آشنایی با انواع ماهی آبشور و تغذیه آنها

آشنایی با انواع ماهی آب شور و تغذیه آنها

انواع ماهی های آب شور در بین ماهیان آکواریومی و ماهیگیران سراسر دنیا بسیار محبوب هستند، این ماهی ها که نام دیگرشان ماهی دریایی نیز است، همانطور که از نامشان مشخص است در آب های شور یافت می شوند و می توانند به صورت تنهایی یا گروهی زندگی کنند. ماهیان آب شور انواع مختلفی دارند که بعضی از گونه های آن ها را به عنوان ماهی تزیینی در آکواریوم ها نگه می دارند و برخی دیگر را صید می کنند و می خورند. مدرسه ماهی اصطلاحی است که به گروه هایی از ماهیان آب شوری که در گروهی بزرگ با هم زندگی می کنند، اطلاق می شود. بیشتر ماهیانی که در آب اقیانوس زندگی می کنند جزو ماهیان آب شور طبقه بندی می شوند و می توانند بنا بر دما، میزان نمک، عمق و جریان آبی که نیاز دارند، در مناطق مختلفی زندگی کنند.

این ماهی ها انواع مختلفی از جمله دلقک ماهی اسلاریس نارنجی و اسلاریس سیاه دارند که برای نگهداری در آکواریوم نسبت به سایر گونه های این ماهیان به خصوص برای تازه کار ها مناسب تر اند. دلقک ماهی ها را می توانید به صورت جفت یا تکی و در سایز های متفاوت نگه دارید، توجه کنید که از آن جایی که این ماهی ها قلمرو طلب بوده و نسبت به قلمروشان حساس هستند، توصیه می شود بیشتر از جفت آن ها را در یک آکواریوم با اندازه کوچک نگهداری نکنید. این ماهی ها در حالت طبیعی و در اقیانوس با شقایق ها همزیستی می کنند و در صورتی که در آکواریوم شقایق نباشد، (که آبزی مناسبی برای افراد مبتدی نیست) برای پنهان شدن به کنار ریف های دیگر می روند. 

دلقک ماهی اسلاریس سیاه


این گونه تا زمان بلوغش به رنگ نارنجی است ولی به مرور به رنگ نارنجی تیره و سیاه در می آید و گزینه مناسب و مقاومی  برای آکواریوم های ریف اند.

دلقک ماهی اسلاریس نارنجی