محصولات

آشنایی با مرجان پوسیلوپورا (Pocillopora)

آشنایی با مرجان پوسیلوپورا (Pocillopora)

ممکن است شما به این نکته آگاه نباشید ، ولی مرجان پوسیلوپورا، با وجود اینکه در میان مرجان های سنگی از محبوبیت کمتری در میان آکواریوم داران برخوردار است ، در حیات وحش بعد از Acropora در ساختمان سازی صخره های مرجانی مقام دوم را داراست . در اقیانوس اسکلت این ها بخش عظیمی از ساختار صخره های مرجانی را تشکیل می دهد . در این میان مرجان پوسیلوپورا جزو سازگارترین مرجان های SPS است که دارای تحمل زیادی برای طیف گسترده ای از نور و جریان است .

مرجان پوسیلوپورا

مرجان های پوسیلوپورا از صخره ساز ترین مرجان ها در حیات وحش می باشند .

در باغ های جزر و مدی ، ما آنها را زیر نور متوسط و جریان متوسط پرورش دادیم ، اما آنها زیر نور قوی رنگ های بهتری را به خود می گیرند . اگر شما می خواهید زیر نور شدید امتحان کنید باید آنها را به آهستگی به شرایط جدید عادت دهید در غیر اینصورت به خاطر عجله در کار ممکن است آنها بسوزند .

جنبه ی دیگری که باعث می شود Pocillopora مرجان مفیدی برای صخره زایی ریف ها باشد نرخ رشد آنها است . آنها در میان سریع ترین مرجان های سنگی از لحاظ رشد هستند و در آستینشان یک ترفند دارند و آنها هم این است که اگر تکه هایی از آنها جدا شود ، آنها قادر خواهند بود که دوباره به طور غیرجنسی تکثیر شوند و آن هم به معنی “ آزاد کردن پولیپ “ است که هر پولیپ می تواند از اسکلتش جدا شده و به حالت شناور در آید و در مکان جدید مستقر شود . با وجود اینکه این روش برای Pocillopora منحصر به فرد نبوده ولی این مرجان به طور موثرتری نسبت به بقیه آن را انجام می دهد .

مرجان پوسیلوپورا

نمایی نزدیک از پولیپ های مرجان  پوسیلوپورا

معمولا آزاد کردن پولیپ ها به عنوان آخرین اقدام در برابر شرایط بحرانی انجام می گیرد . دیگر مرجان های سنگی مانند مرجان های الگانس و بابل نیز پولیپ آزاد می کنند ولی در بیشتر مواقع آن مرجان زنده نمی ماند . از سوی دیگر ،مرجان  Pocillopora می تواند در سراسر تانک پخش شود و در شکاف های غیر منتظره ای تشکیل کلونی دهد . 

مرجان پوسیلوپورا

در مورد تغذیه ، مرجان پوسیلوپورا به نظر نمی رسد که به اندازه دیگر مرجان ها به آن نیازمند باشد. این مرجان فتوسنتزیک است و اکثر غذای خود را از طریق نور بدست می آورد ، با این حال ممکن است ارائه غذا به اندازه کافی برای پولیپ های کوچک مفید واقع شود . زمانی که به جستجوی غذا پرداخت ، از غذای منجمد ذوب شده یا یکی از غذاهای زئوپلانکتون پودری شروع به تغذیه نمایید . به یاد داشته باشید که غذای بیش از اندازه خوب نیست زیرا ریسک زیاده روی ، بیش از اندازه ی ظرفیت فیلتراسیون به مراتب بیشتر از غذا ندادن است .

در نهایت ، مرجان پوسیلوپورا بسیار مقاوم می باشند ولی مرگ و میر های مرموزی نیز اتفاق می افتد که ممکن است ببینید ، که راه حل هایی را برای کنترل آن باید در نظر داشته باشید . سخت پوستانی وجود دارد که Pocilopora را می خورند ، بنابراین این مهم است که پایه های مرجانی را برای نشانه هایی از کچل شدن در نظر داشته باشید . حشراتی مانند کک سفید بزرگ که به سرعت زمانی میتواند پراکنده شود . 

فرم ارسال نظر
  •  

دلفیران ، تحولی در صنعت آکواریوم