محصولات

بررسی راکتور واسط NyosTorq همراه با یدکهایی با محفظه های متناسب

بررسی راکتور واسط NyosTorq همراه با یدکهایی با محفظه های متناسب
 
این راکتور یکی از خلاقانه ترین دستگاه های واسط تازه طراحی شده ای است که نظیر ان را تابحال طی چندین سال اخیر در اکواریوم های تپه مرجانی به چشم دیده ایم.
اولین بار در ماه می و در نمایشگاه بین المللی حیوانات خانگی و باغ وحش کشور المان؛Nyos ؛ این راکتور را به نمایش گذاشت و ان را تنظیم و با ان به تصفیه پرداخت و اکنون ؛در نهایت به صورت جهانی ان را مورد استفاده قرار داده ایم.
ازانجاییکه اکثر راکتورها ؛لوله ای هستند که ممکن است دارای پمپ ویا فاقد ان باشند؛Nyos تصمیم گرفت که دو گونه ی متفاوت از  برند Torqرا در بازار ارائه دهد.
این دو گونه شامل Torq Dock وTorq Body می باشد.
همانطورکه شما نیز حدس می زنید؛Torq Dock تکیه گاه راکتوری است که دارای  پمپی است که محرک نصب تجهیزات بر روی ان می باشد.پمپ تعبیه شده در داخل Torq Dock؛ با مصرف ۱۲ وات برق ؛در هرساعت بیش از ۱۰۰۰ لیتر (۲۶۴gph) اب را اندازه گیری می کند. 
 

  

 
TorqBody؛ در ۳سایز متنوع در بازار موجود است: ۲ لیتری؛ ۱ لیتری و ۷۵/۰ لیتریمحصول ۲لیتری دارای قطر ۱۰۰ میلی متری وارتفاع ۱۷ اینچی می باشد و درمقایسه با محصولTorq Dock؛سرجمع دارای ارتفاع ۲۱ اینچی است.
ارتفاع محصول ۱ لیتری نیز با محصول ۲ لیتری برابر است با این تفاوت که قطر ان حدود ۷۰ میلی متر می باشد.
و محصول۷۵/۰ لیتری دارای قطری برابر با محصول ۱ لیتری می باشد اما ارتفاع ان به تنهایی ۱۴ اینچ ودرمقایسه با dock؛دارای ۱۸ اینچ ارتفاع می باشد.
NyosTorq؛ در بخش فوقانی بوش پلاستکیش ؛۲ خط کاملا مشخص دارد.
اولین خط مربوط به چگونگی حفاظت وتصفیه ی سریع دستگاه موجود در درون محفظه ی بدنه می باشد.
خط دومی باچرخش بدنه ی مربوط به Dock؛سطح جریان را به اسانی تنظیم می کند ودرصورتیکه سرعت حرکت وجریان اب ازدریچه ی خروجی بیشتر از حد معمول باشد؛با استفاده از درجه بندی های مدور موجود بر روی ورودی پمپش به کاهش جریان می پردازد.

 

 

 

 

درواقع؛ ابی که از torq خارج می شود از اطراف محفظه ی راکتور سرریز می شود وما نگران این مسئله هستیم که شاید این سرریز شدن اب موجب شود که قطرات اب جریان یافته؛ برسطح اب ساکن بریزد و درحین عملیات ؛قطرات اب به اطراف چکه کند. 
 
این نگرانی؛در ابتدا مسئله ی کم اهمیتی بود اما پس از چندین روز متمادی؛پس مانده های اب گریز ماده ی پلاستیکی با شست وشو پاک شدند و به طور قابل ملاحظه ای کاهش یافتند.
اگر شما درجستجوی نانو راکتور هستید؛گزینه های کوچکتر وارزان قیمت تری در خارج از اینجا موجود است و می توانید از انها استفاده کنید.
به عبارت دیگر؛درصورتیکه شما به محصول torqای علاقه مندید که بیش از ۲ لیتر ؛ظرفیت داشته باشدوقصد دارید که در تانکهای بزرگ از ان استفاده کنید ؛از ترکیب Dock و Bodyبایکدیگر استفاده کنید که  حدود ۲۲۵ دلار هزینه بر خواهد بود و در مقایسه با راکتورهای متوسط وبزرگ مشابه خود کاملا رقابتی است.
دوام راکتور واسطTorqNyosزیاد وبهره برداری از ان راحت تر است ودر حین تغییر راکتور بایو پلت ؛فیلتر زغال فعال وGFOبسیار اثربخش می باشد.
 
فرم ارسال نظر
  •  

دلفیران ، تحولی در صنعت آکواریوم