محصولات

صادرات مرجان های پرورشی اندونزی به زودی دوباره آغازمی شود!

صادرات مرجان های پرورشی اندونزی به زودی دوباره آغازمی شود!

صادرات مرجان های پرورشی اندونزی به زودی دوباره آغازمی شود!

پس از نزدیک به دو سال وقفه،هفته آینده پرورش دهندگان مرجان های اندونزی بار دیگر قادر به صادرات مرجان های پرورشی خود خواهند بود. این موضوع پس از طی یک پروسه طولانی با انتخاب مجدد رئیس جمهور (جوکووی) در بهار و پس از آن انتصاب وزیر جدید شیلات در ماه سپتامبر آغاز شد و سرانجام بار دیگر صنعت مرجانی اندونزی برای ارسال و عرضه مرجان ها آماده شده است. همه تغییرات پس از پایان انتخابات بسیار سریع اتفاق افتاد و بالاخره در پایان ماه نوامبر تصمیم به آغاز دوباره صادرات صنعت مرجانی پرورشی گرفته شد.پرورش دهندگان مرجان های اندونزی در تلاش هستند تا مزارع خود را برای عرضه و ارسال آماده کنند.


در آغاز ماه دسامبر بررسی از مزارع اقیانوسی شرکت های پرورشی مرجانی ثبت شده انجام شد و برخی از کارمندان شیلات برای تمایز مرجان های پرورشی و بازرسی محموله ها، قبل از صادرات آموزش دیده اند. بنابراین لایه دیگری از بوروکراسی ایجاد شده است که اکنون در دسترس است و امیدوارم بتواند کنترل و مدیریت بیشتری را در مورد آنچه که برای صادرات حمل و ارسال می شود داشته باشد.
اکنون به تازگی شرکتی که از ابتدای ماه دسامبرمزارع پرورش را مورد بررسی قرار داده است به ما پرورش دهندگان مرجان گفته است که به این نتیجه رسیده که ما مجددا" اجازه صادرات مرجان های پرورشی را از هفته آینده خواهیم داشت. جزئیات مراحل جدید در حالی که راجع به آن صحبت می کنیم مرتب می شوند و البته هنوز هم ویژگی های بسیاری برای مرتب سازی وجود دارد. به احتمال زیاد اولین صادرات کمی دیرتر موعد تعیین شده اتفاق می افتد اما پایان کابوس پرورش دهندگان مرجان های اندونزی فرا رسیده است.ما دوباره می توانیم به این زیبایی های اندونزی دست پیدا کنیم!


در مورد مرجان های وحشی تصمیم رسمی تا ماه آینده اتخاذ خواهد شد و دشوار است كه بگوییم این اتفاق خواهد افتاد زیرا این امر دلیل عمده مشکلات صادرات بوده است. با این وجود ذینفعان و سهامداران صادرات مرجان های وحشی هنوز پا فشاری می کنند تا آنها را مجددا" اعاده کنند، بنابراین ما صبر خواهیم کرد و خواهیم دید که چه چیزی روی می دهد.مزارع اندونزی آنقدر مولد دارند که می توانند مرجان های خود را به سراسر جهان عرضه کنند.


آغاز دوباره صادرات مرجان های پرورشی از اندونزی کمک بسیار عظیم و خوبی برای پرورش دهندگان مرجانی است اما این تنها آغاز یک جاده طولانی جدیداست. یک لایه جدید بوروکراسی و نظارت برای صنعت پرورش دهندگان مرجان بسیار خوب است و امیدواریم درآینده از بروز هرگونه مشکلی جلوگیری کند.
اما ما همچنین باید واقع بین باشیم زیرا بعضی اوقات سطوح مختلف بوروکرات و خط قرمز برای تأمین امنیت صنعت کافی نیستند. هنوز راه پیشروی پرورش دهنگان مرجان های اندونزی قبل از اینکه بتوانیم بگوییم این صنعت ایمن و پایدار است طولانی است. ما صمیمانه امید واریم که از تعلیق صادرات مرجان ها درس هایی بیاموزیم و این را کلیه فروشندگان و دستفروشان مرجان ها می دانند که میزان خطا از گذشته بسیار کمتر است.
فرم ارسال نظر
  •  

دلفیران ، تحولی در صنعت آکواریوم