محصولات

صدف های دریای سرخ به آکواریوم باز می گردند

صدف های دریای سرخ به آکواریوم باز می گردند

صدف های دریای سرخ به آکواریوم باز می گردند
 هنگامی که ما فقط یک آکواریست کوچک بودیم که هنوز با سیکلید های آفریقایی و آمریکایی بازی می کردیم ، یکی از موجوداتی که توجه ما را به دنیای آکواریوم های مینی ریف جلب کرد، صدف های غول پیکر دریای سرخ بودند. حدودا" در سالهای 1995 تا 1996 بود که اولین بار رنگ های خارق العاده ای از صدف های ماکسیمای دریای سرخ را دیدیم و پس از 25 سال در دسترس نبودن، صدف های دریای سرخ به آکواریوم باز گشته اند.

اواخر هفته گذشته، متخصصان Dejong Marinelife که با زندگی ریف ها آشنا هستند به ما اطلاع دادند که جدیدا" اولین گروه جدید صدف های دریای سرخ را دریافت کرده اند و محموله پر از صدف های رنگارنگ و متنوع Tridacna maxima است. بر خلاف آنچه در فروشگاه های آکواریوم دیده بودیم، این محصول جدید از صدف های ماکسیمای دریای سرخ از نظر اندازه بسیار مشابه هم هستند و همچنین دارای پوسته های بسیار تمیزی می باشند که نشانگر این است که این صدف های دو کفه ای با ارزش از یک مزرعه پرورش صدف سرچشمه گرفته اند.
 تصور اینکه یک مزرعه پرورش صدف غول پیکر، گونه ها و نژاد های صدف های غول پیکر دریای سرخ را تولید می کند و در تلاش برای بازگشت صدف های پرورش یافته Trimacna gigas از ORA است، بسیار جالب و هیجان انگیز است. همانطور که در تصاویر می بینید، صدف های ماکسیمای دریای سرخ مطمئناً از نظر ظاهری که هر دو گروه قدیمی اند انواع مختلفی ندارند، زیرا این اولین چیزی است که توسط نویسندگان آکواریوم اروپایی عکاسی شده است و از آنجا که ما آنها را در این دو دهه ندیده ایم چیزی جدید است . این تعداد انگشت شمار از تصاویر Dejong Marinelife اولین نگاهی است که ما به این زنجیره تأمین جدید هیجان انگیز آبزی پروری صدف های دریای سرخ کرده ایم.
 ما فقط می توانیم امیدوار باشیم که این مزرعه پرورش، Tridacna squamosina (= T. costata) بومی که دقیق اً 10 سال پیش توصیف شده است را تولید کند زیرا دیدن این گونه که به زحمت شناخته شده و وارد آکواریوم ریف شده است بسیار جالب خواهد بود با گذشت زمان با عکاسی از Devil Clams و بازدید از اولین مزرعه پرورش صدف در جهان در پالائو، هیچ پنهانی نیست که ما سر سخت علاقه مند به صدف غول پیکر هستیم، بنابراین می توانید اطمینان داشته باشید که ما در دنیای solar powered bivalves در صدر این پیشرفت های هیجان انگیز خواهیم ماند.

فرم ارسال نظر
  •  

دلفیران ، تحولی در صنعت آکواریوم