محصولات

كشف فرشته ماهی لب ماتیکی در کشور فیلیپین، که در نوع خودش غیرعادی بنظر می رسد.

كشف فرشته ماهی لب ماتیکی در کشور فیلیپین، که در نوع خودش غیرعادی بنظر می رسد.

كشف فرشته ماهی لب ماتیکی در کشور فیلیپین، که در نوع خودش غیرعادی بنظر می رسد.

در دنیای ماهی های دریایی، فرشته ماهیان جالب ترین و جذاب ترین موجودات دریایی به حساب می آیند. در واقع، از آنجایی که تعداد فرشته ماهیان کوتوله بسیار زیاد است، شناخت شما از آنها در مقایسه با سایر فرشته ماهی ها بیشتر است. علت اینکه امروز این ماهی به یک سورپرایز واقعی تبدیل شده این است که شرکتRVS Fishworld به تازگی این فرشته ماهی خارق العاده را کشف کرده است که در نوع خودش جالب توجه بنظر می رسد.
اگر ذهنمان به درستی یاری کرده باشد باید بگویم که تنها ناهنجاری که تا بحال در میان خانواده ی Apolemichthys ها وجود داشته، مربوط به گونه ی حفاظت شده ای می شود که کارن بریتین آن را پرورش داده بود. این گونه به " فرشته ماهی Ghost Bandit " معروف بود اما امروز ما شما را با گونه ی جدیدی آشنا می کنیم که دارای ناهنجاری خاصی است. در نگاه اول متوجه می شوید که رنگ بدن این فرشته ماهی لب ماتیکی ( با نام علمی Apolemichthystrimoculatus ) زرد رنگ است. این ماهی صورت ارغوانی رنگش را از فرشته ماهی griffis به ارث برده است.
همانطور که مشخص است، هیچ ژن پیوندی در این گونه وجود ندارد زیرا تمام نشانه هایی که دارد مربوط به یک فرشته ماهی لب ماتیکی معمولی است. تنها تفاوتش مربوط به پراکندگی غیرعادی رنگدانه های زرد رنگ است. این رنگدانه های زرد رنگ، از ماده ای به نام گزانتین به وجود آمده اند که به صورت لک بر روی بدن این ماهی پراکنده شده است. بخش جلویی بدن این ماهی بنفش مایل به خاکستری است که زیبایی بصری خاصی به این ماهی بخشیده و قسمت پشتی بدن آن نیز زرد رنگ است.
دم و باله ی پشتی این ماهی اندکی زرد رنگ است و گاهی اوقات نیز این نقاط به رنگ سیاه، سفید و آبی در می آید.
این ناهنجاری چیزی نیست که با نگهداری این ماهی در آکواریوم ظاهر شده باشد، بلکه با افزایش سن این ماهی رنگ زرد آن کمرنگ تر شده است.
با این حال، از آنجایی که این گونه یکی از نخستین Apolemichthys های ناهنجاری است که در دنیای آکواریوم یافت شده، به مرور زمان همه گمانه زنی ها درباره آن مشخص خواهد شد.
فرشته ماهی باله لب ماتیکی یکی از رایج ترین، مقاوم ترین و رنگارنگ ترین گونه هاست و جدا از رنگ زردی که این ماهی به مرور زمان از دست می دهد، ما قدردان رنگ بنفش وارغوانی آن هستیم که در چهره این Pomacanthid عجیب و غریب ظاهر گردیده است.
فرم ارسال نظر
  •  

دلفیران ، تحولی در صنعت آکواریوم