محصولات

محدودیت های صادرات مرجانی اندونزی برداشته شد

محدودیت های صادرات مرجانی اندونزی برداشته شد

ما دیروز اخبار خوبی را دریافت کردیم که برای تجارت جهانی در صنعت آکواریوم بسیار با اهمیت است.

 

پس از وقفه طولانی محدود کردن صدرو گواهی های بهداشتی لازم, برای صادرات همه مرجان ها، وزارت صنایع دریایی اندونزی این محدودیت را لغو کرد.

این بدان معنی است که ما خیلی زود دوباره شاهد صادرات مرجان ها و شقایق های اندونزی به سراسر جهان خواهیم بود. این خبر برای کسانی که درآمدشان را از فروش محصولات حیوانی و فروش حیوانات کسب می کنند، بسیار خبر خوبی است.

 ما همیشه انتظار داشتیم که صادرات مرجان های اندونزی با برخی تغییرات، مقررات و هشدارهای جدید روبرو شود، اما حالا بنظر می رسد که این روند بطور معمول کار خود را ادامه خواهد داد و این خوشحال کننده است. البته تغییرات جزئی با نظر ادارات نظارتی خاص صورت خواهد گرفت.

در زیر یک بیانیه رسمی ترجمه شده از انجمن شیمه را می خوانید:

پس از جلسات و هماهنگی های وزارتخانه های مختلف در مجلس اندونزی ممنوعیت صادرات مرجان و شقایق اندونزی لغو گردیده است. از وزارت صنایع ماهیگیری اندونزی خواسته شده است که درستورالعمل 4 ماهه خود را برای صدور گواهی بهداشت برای حمل و نقل داخلی و بین المللی مرجان ها و شقایق ها لغو کنند.

قرنطینه های محلی به آرامی این دستورالعمل ها را دریافت می کنند، بنابراین صادرات مجددا" مجاز خواهد شد، اما تا زمانی که اداره کامل و زنجیره تامین دوباره شروع به کار کند، زمان زیادی طول نخواهد کشید.

تا کنون تغییرات زیادی در آیین نامه وجود نداشته است، اما ما می توانیم انتظار داشته باشیم که بعضی از تغییرات به زودی اتفاق بیوفتد. همچنین، ما می توانیم انتظار داشته باشیم که اداره شیلات هر گونه تخلف را در نظر بگیرد تا وقفه دیگری صورت نگیرد. عواقب این وقفه برای صنعت ما فاجعه بار خواهد بود.

این ممنوعیت تجاری برای بسیاری از افراد در این صنعت در سراسر جهان فاجعه بار است، بسیاری از صادرکنندگان و صاحبان فروشگاهها در تابستان بسته شده اند. اما در حال حاضر این خبر خوبی است که این ممنوعیت برداشته شده است و ما میتوانیم یک بار دیگر از زیبایی مرجان ها و شقایق های اندونزی لذت ببریم

با این وجود، زمان آن رسیده است که این صنعت از برداشت این مرجان ها خودداری کند و ارزش واقعی آنها را بپذیرند. اکنون باید درکمان را تغییر دهیم که ما نمی توانیم مرجان ها را به همان اندازه که می خواهیم برداشت کنیم. مقررات مربوط به این صنعت باید بهبود یابد، این به نفع همه است.

فرم ارسال نظر
  •  

دلفیران ، تحولی در صنعت آکواریوم