محصولات

محلول آکواریوم pink fusion و purple helix حاوی جلبک های آهکی

محلول آکواریوم pink fusion و purple helix حاوی جلبک های آهکی

محلول آکواریوم pink fusion و purple helix دو فرآورده جدیدی هستند که حاوی جلبکهای کرولاین در درون بطری اند. شرکت حفاظت از سازه های ریف ساز اقیانوس اطلس و یا ARC، به تولید این دو نوع فرآورده اقدام کرده است. جلبکهای کرولاین موجود در درون بطری دقیقا شبیه به میلیونها هاگ زنده از گونه های مختلف جلبک کرولاین می باشند.

جلبک کرولاین، مهمترین بخش از قسمتهای ریف ساز مرجانها در طبیعت می باشد اما متاسفانه شناخت ما از این نوع ریف ها در آکواریوم بسیار اندک است. سالها پیش با استفاده از موادی صورتی رنگ؛ سوپ مرجانی تهیه کردم که مشتریان تصمیم گرفتند که از این ترکیب برای تانکهای خویش استفاده کنند. اما استفاده از جلبکهای کرولاین بسته بندی شده در بطری فراتر از این تکنیک است. زیرا شامل هاگهای پرورش یافته ای هستند که حاصل ۷ گونه متفاوت از جلبکهای آهکی با ترکیب رنگ بنفش کمرنگ و بنفش مایل به قرمز است، با این وجود انواع این هاگها مشخص نیست.

این نوع جلبک آهکی ریف ساز به دو حالت در بازار یافت می شود:

محلول آکواریوم Purple helix؛که حاصل از هاگهای جلبکی اند و محلول آکواریوم pink fusion که حاوی باکتری های نیتروژن داری است که به راه اندازی فیلترهای زیستی در آکواریوم کمک می کند. توجه داشته باشید که دو محلول pink fusion و purple helix را با فرآورده های آهکی دیگر از قبیل purple up اشتباه نگیرید.
جلبکهای کرولاین ریف ساز شرکت ARC محصول زنده ای است که باید ظرف مدت ۱۴ روز مصرف گردد. یک بطری برای ۵۰ گالن آب کافی است و هزینه آن کمتر از ۲۰ دلار است و به نظر می رسد که نظرات کاربران نسبت به این دو نوع محلول تاکنون مثبت بوده است. درحقیقت افرادی که از این فرآورده ها استفاده میکنند گروهی از جلبکهای آهکی در درون تانکهای ریف خود پرورش داده اند. ما در تلاشیم که مشتاقانه به شناخت فرآورده ها بپردازیم و آن ها را مورد آزمایش قرار دهیم.

فرم ارسال نظر
  •  

دلفیران ، تحولی در صنعت آکواریوم