محصولات

نخستين بيانيه ي رسمي از سوی سازمان شیلات اندونزی مبنی بر منع صادرات مرجان ها

نخستين بيانيه ي رسمي از سوی سازمان شیلات اندونزی مبنی بر منع صادرات مرجان ها

نخستين بيانيه ي رسمي از سوی سازمان شیلات اندونزی مبنی بر منع صادرات مرجان ها:
 سه هفته از انتخاب وزیر جدید سازمان شیلات کشور اندونزی می گذرد. وزیر سابق، مسئول تمام ممنوعیت ها بود، اما در زمان ریاست او هیچ گونه بیانیه ای مبنی منع صادرات مرجان ها ارائه نشد.
با روی کار آمدن آقای Edhy Prabowo به عنوان وزیر جدید، متوجه تغییر و تحولات بسیار آشکاری شدیم. هفته ی گذشته، به دنبال جلسه ای که با انجمن صادرکننده ی صدف و مرجان های این کشور داشتیم، سازمان شیلات بیانیه ای صادر کرد و مدت اعتبار این بیانیه را مشخص ننمود. در آن بیانیه به مسائلی پرداخته شده بود که مربوط به صنعت مرجان های زینتی بود.وزیر و نمایندگان انجمن صادرکننده ی صدف و مرجانهای کشور اندونزی( AKKII )

آینده و موفقيت صنعت مرجانی، در گرو آبزی پروری است و بهتر است که افراد به جای استفاده از گونه های وحشی به پرورش مرجان های معمولی روی آورند.

وزیر از تمامی مقررات و خطراتی که ممکن است این قضیه داشته باشد آگاه است. او با تمامی سهامدارانی که در این حوزه فعالیت دارند در ارتباط است. مطابق با این بیانیه، نمایندگان AKKII، می گویند که بهتر است پیش از استفاده از مرجان های وحشی، مزیت های مرجان های پرورشی را بازگو کنیم.
وزیر نگران آن است که این گونه ها از کیفیت و دوام بالایی برخوردار نباشند و محل نگهداری آنها نیز مناسب نباشد. وی همچنین در مورد مخلوط کردن مرجان های وحشی و پرورشی نگرانی دارد.
 بسیاری از مردم ساحلی با پرورش مرجان ها، به امرار معاش می پردازند.
" من باید از همه جهت مسائل را بررسی کنم و تمام جوانب را در نظر بگیرم .برخی از افراد با تجارت مرجان های زینتی مخالفند و یا گروه هایی هستند که این کار را بی فایده می دانند. ما باید بسيار مراقب باشیم. موضوع اصلی بحث من مرجان های زنده هستند و به زودی این مشکلات را حل خواهم کرد".
بیشتر نگرانی های او مربوط به این مسئله است که چگونه باید بین مرجان های وحشی ومرجان های پرورشی تمایز قائل شد.
کیده ی سخنرانی این جلسه بدین شرح است: " KKP(سازمان شیلات) به دنبال این است که اقتصاد ملت را گسترش دهد، با اینحال، هرچیزی که منافع ملت و مردم را در معرض خطر قرار دهد، نمی توان با عجله با آن برخورد کرد. ما به زمان نیاز داریم تا خوب فکر کنیم، بحث و گفت و گو کنیم و سپس آن را به آن ترتیب اثر دهیم، اما امیدوارم که این سردرگمی ها زیاد طول نکشد."

تمامی این مرجان ها منتظرند تا به آکواریوم های شما راه یابند
وزیر در هفته ی آتی احتمالا" پیش از طرح ریزی نقشه هایش، با سایر سهامداران جلسه ای برگزار خواهد کرد.
حتی اگر همه بگویند که بهتر است از مرجان های وحشی استفاده کنیم و کمتر افرادی از آبزی پروری حمایت کنند، مطمئنیم که با شروع آبزی پروری پیش از شروع استفاده از مرجان های وحشی، همه به آبزی پروری گرایش پیدا خواهند کرد. امیدواریم که شاهد روزنه های امید در آینده باشیم وبه موفقیت دست یابیم.
فرم ارسال نظر
  •  

دلفیران ، تحولی در صنعت آکواریوم