محصولات

نقد و بررسی دستگاه پروتئین اسکیمر مدل Great White 10

نقد و بررسی دستگاه پروتئین اسکیمر مدل Great White 10

نقد و بررسی دستگاه پروتئین اسکیمر مدلGreat White 10 ؛ از سری محصولات فروشگاه اینترنتیAustraliaDalua

 اسکیمرهای مدرن Great White، به حذف پروتئین ها و مواد آلی می پردازند. مشاهده ی اندازه ی معمولی آنها و مقایسه ی ظاهر عادی این اسکیمرها با پروتئین اسکیمرهای سایر شرکت ها بسیار آسان است. در بخش خارجی این دستگاه، با مجموعه ای از اشکال و قطعات آشنا روبه رو خواهید شد. این بخش ها عبارت اند از: بدنه و گلوگاه مخروطی شکل اسکیمر، اتصالات فشرده سازی شده ی کاپ، شیر دروازه ای بدون لوله و صداخفه کن هوا.

 طرحی که برخلاف سایر پروتئین اسکیمرها بر روی این پروتئین اسکیمر مشاهده می کنید شامل صفحه ی پخش کننده ی حبابی شکل غیرمعمولی است که دارای ردیفی از منافذ خروجی بر روی فضای احاطه کننده ی دیسک خود می باشد اما همانطور که می دانید در سایر پروتئین اسکیمرها اینطور نیست و منافذ تنها برروی بخش فوقانی دستگاه قرار گرفته اند. اینکه چه مقدار از این فضاسازی به حذف کلی پروتئین منجر شود موضوعی است که مورد بحث بسیاری از افراد است اما مخلوط هوا و آب در درون دستگاه، قطعا" یکی از مواردی است که حداقل آشفتگی را به وجود می آورد. برگ برنده ای که دستگاه پروتئین اسکیمر Dalua در دست دارد، موتور ایجاد کننده ی کف و سرجوش حاصله از پمپ Needle Wheel Eden می باشد. موتور بکار رفته در اسکیمر Dalua همان موتوری است که در اسکیمر پروتئین های Nyos نیز استفاده می گردد، با این تفاوت که دارای پره سوزنی خارج از محدوده، حلقه و شیر مکنده (ونتوری) نیز می باشد.

 سنسور دورRPM و توان Eden و پمپ های Viperبا وارد کردن فشار منفی و مخالف جهت، به وارد کردن هوا می پردازند و سرعت بالای آنها نیز بخوبی هوا را با آب مخلوط کرده و بصورت یک ابر تبدیل می کند. دستگاه پروتئین اسکیمر مدل GW10 نسبت به دستگاه پروتئین اسکیمر مدلNyos و سایر اسکیمرهایی که در این رده بندی عرضه می گردند دارای کارایی های بیشتری است. اما با وجود اینکه تجهیزات آن در تایوان تولید می گردند و پمپ هوای اروپایی آن، محصول کشور ایتالیا است، به طرز مشکوکی ارزان قیمت اند. در ابتدای کار، پروتئین اسکیمر GW5 با قیمت ۳۲۹ دلار در اختیار مردم قرار می گرفت. این محصول این قابلیت را داشت که در یک آکواریوم ریف یکصد گالنی مورد استفاده قرار گیرد. در حالیکه پروتئین اسکیمر GW10 این قابلیت را دارد که برای یک تانک ریف 170 گالنی مورد استفاده قرار گیرد. قیمت این دستگاه در حدود ۳۲۹ دلار است و از اندازه ی بسیار بزرگی نیز برخوردار است. البته، در ازای ارزان قیمت بودن دستگاه، شاهد این هستیم که. پمپ هوا و صفحه ی پخش کننده ی دستگاه به طور جداگانه به فروش می رسد. شاید با عرضه ی این چنینی کالا حس بدی به شما دست بدهد، اما باید بدانید که فروش جداگانه ی تجهیزات برعملکرد خود دستگاه اثری نخواهد گذاشت. اما متاسفانه، اندازه ی ابعاد شیر تنظیم کوچکتر از اندازه ی پمپ هوا و بدنه ی دستگاه است. اندکی شل بنظر می رسد و به منظور تنظیم سطح اب درون بدنه ی اسکیمر مجبورید که ان را تعمیر کنید. کاپ این دستگاه اندکی کوچک است و نمی تواند نیاز های دستگاه را برآورده سازد. با این حال، این مورد زیاد به چشم نمی آید، زیرا می توان هر از گاهی مواد موجود در درون کاپ را تخلیه کرد. در نهایت، شاهد بخشی به نام صدا خفه کن هستیم. توصیف این بخش کمی خجالت آور است، زیرا این بخش به دلیل کوچکی بیش از حد آن، در مواقعی که هوا محصور می شود، به سختی هوا را می تواند خفه کند و کارایی آن در مواقعی که هوا در حال مکش شدن است، کاهش می یابد. عملکرد دستگاهGW10 به مرور زمان بهتر خواهد شد. در مواقعی که این دستگاه کف های تیره و کثیف تولید می کند بهتر عمل می کند. در ابتدا ما تنها به بررسی ابعاد و قیمت این اسکیمر پرداختیم ولی همانطور که مشاهده کردید به مرور این دستگاه را مورد نقد قرار دادیم. اکنون که از نحوه ی عملکرد این اسکیمر مطلع شدید، چندین بار در هفته شاهد ماده ی لزج قهوه ای رنگی خواهید بود که از آن خارج می شود و به همین دلیل بود که ما در ابتدا به نقد این دستگاه پرداختیم.

فرم ارسال نظر
  •  

دلفیران ، تحولی در صنعت آکواریوم